Příprava na pohovor

Užitečné tipy a triky, které vám pomohou připravit se na další pracovní pohovor

5 tipů, jak správně napsat životopis

01

Přehledně

CV piště strukturovaně, klidně v bodech. Začněte základními údaji, přehledně shrňte dosavadní kariéru a vzdělání. Ostatní důležité předpoklady nebo znalosti shrňte na konec. Uvést můžete certifikace, jazyky, školení, apod. Zbytečně se netrapte a použijte některý ze vzorů strukturovaných životopisů ve Wordu. Jsou jednoduché a dostačující.

02

K věci

Životopis není daňové přiznání. Cílem je rychle a přehledně informovat o tom, kdo jsem a co umím. Uveďte to podstatné, s ohledem na pozici, na kterou se hlásíte. Týdenní brigádu zmiňovat nemusíte. Aktuální dejte na první místo, naopak nejstarší zkušenosti až dolů.

03

Pravdivě

Nemáte-li zatím mnoho zkušeností, nebojte se to přiznat, pro některé zaměstnavatele to může být výhoda. Nic nepřikrášlujte, buďte upřímní. Česko je malý rybník a automotive ještě menší. U pohovoru se to stejně pozná a budete mít větší kredit za upřímnost. Buďte srozumitelní a věrohodní.

04

Pravidlo 4 očí

Dejte životopis přečíst někomu dalšímu, ještě než ho odešlete. Odhalí chyby, které už nevidíte, zkontroluje logické uspořádání, sdělí celkový dojem.

05

Pro fajnšmekry

Vysvětlete krátce Vaši motivaci v úvodu CV. Stačí krátký medailonek o dvou větách pod osobními údaji. Zaměstnavateli to pomůže na první dobrou pochopit, o co vám jde. Jestli jste fanda do aut, učení chtivý absolvent, profík, co hledá stabilitu nebo technologický geek. Do CV můžete přidat i své foto, zvažte ale, jaké. Může pomoci i hodně zkazit.

5 tipů, jak se připravit na pohovor

01

Štěstí přeje připraveným

Zjistěte si, kde firma sídlí, s kým se setkáte, projděte si znovu znění inzerce. Na webu si najděte důležité informace o společnosti.

02

Na formě záleží

Stále platí, že první dojem je důležitý. Cení se dochvilnost, vhodné oblečení i příjemný projev. Čím pozitivnější dojem vzbudíte, tím snazší pro vás bude další jednání.

03

Upřímnost se cení

Na pohovoru se rychle ukáže, zda máte věci srovnané. Zda víte, co hledáte, proč to hledáte, v čem jste dobří, kde máte mezery. Opravdovost a sebereflexe jsou ta nejlepší strategie, kterou můžete zvolit. Pro zaměstnavatele je důležité, že ví, co od vás čekat a že vy to víte také.

04

Myslete pozitivně

Ať už si o svém bývalém šéfovi nebo kolezích myslíte cokoliv, snažte se vyvarovat přílišné kritiky. Vzniknou obavy, jak budete nahlížet v budoucnu i na nového zaměstnavatele.

05

Pro fajnšmekry

Připravte si otázky. Ukážete tak nejen svůj zájem, ale vyhnete se i případnému pozdějšímu zklamání.

Najděte si práci
v automobilovém průmyslu

zobrazit otevřené pozice

Oznamovací systém compliance:

Dodržování zákonných předpisů a interních směrnic a nařízení je nejvyšší prioritu společnosti Volkswagen. Poškození naší společnosti, našich zaměstnanců a obchodních partnerů se můžeme vyhnout, pouze pokud budou dodržována pravidla a přijaté standardy. Proto je nutné, aby bylo nekalé jednání rychle rozpoznáno, prověřeno a okamžitě odstraněno.

Odhalit nekalé jednání vyžaduje bdělost ze strany každého jednotlivce a ochotu upozornit na možná závažná porušení předpisů na základě odůvodněného podezření. Vážíme si také informací této povahy od obchodních partnerů, zákazníků a dalších třetích stran. Oznámení o podezření lze podávat kdykoli a v jakémkoli jazyce.

Oznamovací systém, označovaný také jako Whistleblower system, zaručuje oznamovateli a osobám, kterých se to týká největší možnou míru ochrany. Vyšetřování je zahájeno až po velmi pečlivém prozkoumání všech dostupných informací, jejich prověření a vyhodnocení podezření z porušení předpisů. Během celého vyšetřovacího procesu je zachováván princip důvěrnosti a utajení.

Systém ombudsmanů:

„Ombudsman“ je termín převzatý ze švédského slova pro mediátora nebo právního zástupce. Dr. Rainer Buchert a Thomas Rohrbach, externí ombudsmani jmenovaní skupinou Volkswagen, působí jako zvláštní poradce pro přijímání zpráv o potenciálním porušení zákonů nebo vnitřních předpisů společnosti nebo o jakémkoli jiném škodlivém chování. Pokud je to nutné, konzultují oznámení s oznamovatelem, pokud je známa jeho totožnost. Nakonec předají všechny informace, které byly odsouhlaseny s oznamovatelem, k dalšímu zpracování příslušnému vyšetřovacímu úřadu.

Všechny informace jsou považovány za důvěrné a je to oznamovatel, který rozhodne, zda si přeje chránit svoji identitu vůči společnosti. Ombudsmani jmenovaní skupinou zajišťují, aby zprávy od oznamovatelů, kteří si nepřejí být společností identifikováni, byly předávány vyšetřovacímu úřadu anonymně.

Chcete-li kontaktovat ombudsmany Volkswagen, najdete jejich kontaktní místo na následující domovské stránce: http://www.ombudsmen-of-volkswagen.com

Kontakty:

Ombudsmani
Dr. Rainer Buchert
Telefon: +49 6105 921355 nebo +49 69 71033330
E-Mail: dr-buchert@dr-buchert.de

Thomas Rohrbach
Telefon: +49 69 65300356
E-Mail: rohrbach@ra-rohrbach.de

Hotline 24/7
Telefon: +800 444 46300 nebo +49 5361 946300

Internet
www.ombudsmen-of-volkswagen.com

Porsche Česká republika s.r.o.
Telefon: +420 251 033 915
E-Mail: compliance@porsche.co.cz
Web: www.porsche.co.cz/compliance

Anglická verze: https://www.volkswagenag.com/en/group/compliance-and-risk-management/whistleblowersystem.html
Německá verze: https://www.volkswagenag.com/de/group/compliance-and-risk-management/whistleblowersystem.html

Nastavení cookies